Strona 1 z 1

[Turniej] Hachi Hachi Taikai

: 08 paź 2012, 23:05
autor: shimon
Stowarzyszenie Polska Liga Mahjonga, Koło Gier Japońskich Uniwersytetu Warszawskiego „Yorozu” oraz Koło Gier Japońskich Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych „Tenchu” mają zaszczyt zaprosić wszystkich chętnych do wzięcia udziału w międzynarodowym turnieju japońskiego mahjonga – Hachi Hachi Taikai 2012.

Turniej odbędzie się w dniu 08.12.2012 r. w godzinach 09:45-19:00 w Centrum Promocji Kultury Praga-Południe, przy ul. Podskarbińskiej 2 w Warszawie.

Hachi Hachi Taikai jest pierwszym oficjalnym turniejem w Polsce, którego wyniki zostaną włączone do rankingu European Mahjong Association. Turniej ten kontynuuje tradycję organizowania ogólnopolskich turniejów zapoczątkowaną przez studentów Japonistyki UW w latach 80. XX wieku, a reaktywowaną w 2009 roku. Od tego roku Polska Liga Mahjonga będzie się starała organizować dwa turnieje rocznie: dotychczasowy Warsaw Mahjong Taikai – przeniesiony na okres wakacji, w nowej, dwudniowej formule – oraz rocznicowy turniej na przełomie listopada i grudnia. Chcemy w ten sposób uczcić 88. rocznicę pojawienia się mahjonga w Polsce (22.11.1924 r.). Nawiązaniem do tego wydarzenia jest nazwa turnieju (Hachi Hachi oznacza 88). Poprzez regularne organizowanie tego typu imprez, mamy nadzieję ponownie uczynić tę grę popularną w naszym kraju.

Więcej szczegółów tutaj: http://mahjong.waw.pl/index.php/hachihachi